SMS Radzionków, podobnie jak ponad 16 tys. szkół z całej Polski, wziął udział w akcji „Szkoła do hymnu” organizowanej w ramach upamiętnienia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. O godzinie 11.11 uczniowie z pełną powagą odśpiewali hymn narodowy dając dowód swojego patriotyzmu. I chociaż nie zawsze wszystko zadziałało, nie każdy widoczny był na kamerce i trudno było zgrać się w rytmie, to i tak wyszło znakomicie! Na dowód, jako załącznik, kilka zdjęć naszych najmłodszych uczniów! Niech żyje NIEPODLEGŁA!

Tematyka listopadowego święta omówiona został również na lekcjach wiedzy o społeczeństwie w klasach starszych naszej szkoły. Tutaj również powstały piękne pracy, którymi nie możemy się z Państwem nie podzielić!

Paulo Coelho napisał przed laty: „Tradycja służy zachowaniu porządku świata. Jeśli ją złamiemy, świat się skończy…”. Dlatego też w dniu dzisiejszym owa jedenastolistopadowa tradycja została przez Szkołę Mistrzostwa Sportowego Radzionków oraz Uczniowski Klub Sportowych Ruch Radzionków podtrzymana… I chociaż bez pięknych, corocznych uroczystości, chociaż bez wystąpień i przemówień, chociaż w trudnym sanitarnym reżimie, to jednak z wielką radością i czcią przedstawiciele naszej szkoły i klubu złożyli kwiaty pod pomnikiem Powstańców Śląskich w Radzionkowie. Oby za rok mogło być już tak jak dawniej, tradycja mogła trwać, a jej obchody tętniły życiem i były celebrowane z podwójną radością!