Organ prowadzący szkołę

Oficjalnie Stowarzyszenie Szkoła Mistrzostwa Sportowego Radzionków istnieje od 24 maja 2017 r., jednak jego początki sięgają wiele miesięcy wstecz, kiedy to grupa ludzi związana z radzionkowskim sportem postanowiła pójść krok do przodu i profesjonalnie szkolić młodych adeptów piłki nożnej. Od tego wszystko się zaczęło… Najpierw były marzenia, niekończące się rozmowy, plany, które wydawały się nie do zrealizowania, a później… Później już tylko ciężka praca, która do dnia dzisiejszego daje niezmiernie dużo radości oraz satysfakcji. Dzięki wsparciu Urzędu Miasta w Radzionkowie oraz Burmistrza – pana Gabriela Tobora, Stowarzyszenie przejęło budynek, w którym niegdyś funkcjonowały takie placówki jak: Zespół Szkół Techniczno-Humanistycznych czy filie Centrum Kształcenia Ustawicznego i rozpoczęło w nim generalny remont. Po uzyskaniu wszystkich niezbędnych zgód, we wrześniu 2017 r. otworzono tam Szkołę Mistrzostwa Sportowego Radzionków, którego organem prowadzącym jest Stowarzyszenie pod tą sama nazwa. 

Kolejne lata ciężkiej pracy członków Stowarzyszenia pokazały, że miejsce, które było bez życia znów tym życiem tętni, jest głośne, kolorowe i zasługuje już dzisiaj na uznanie. Wieść o zamknięciu stadionu przy ul. Narutowicza spotęgowała tylko kolejne plany zarządu. Dzięki niezmiernej determinacji, w marcu 2018 r. zaraz przy budynku SMS, otwarto piękny obiekt sportowy z pełnowymiarowym boiskiem do piłki nożnej o sztucznej nawierzchni, trybunami oraz boiskiem bramkarskim. Obecnie, Stowarzyszenie nadal się rozwija. Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego Radzionków, który skupia dzieci szkolne oraz młodzież licealną każdego dnia rośnie w siłę. Chłopcy, z wielkimi sukcesami, występują w rozgrywkach Śląskiego Związku Piłki Nożnej, z kolei dziewczęta, pod szyldem SMS, rozpoczęły w tym roku zmagania w lidze siatkarek. Budynek, po przejściu termomodernizacji, stał się jedną z wizytówek Radzionkowa i cieszy oko każdego, kto do miasta wjeżdża. A wszystko to, nie odbyło się bez ludzi. Ludzi pełnych zaangażowania, pasji, ludzi, którzy nie odpuszczają gdy dosięgnie ich porażka, do tego rodowitych radzionkowian.

Zarząd Szkoły Mistrzostwa Sportowego Radzionków

Mirosław Smyła

prezes stowarzyszenia

Osoba z olbrzymim zamiłowaniem do piłki nożnej. Niegdyś piłkarz, dzisiaj trener z licencją UEFA Pro mający pod swoimi skrzydłami wiele klubów w Polsce. Swoją karierę trenerską rozpoczął w Orle Babienica Psary. Kolejno objął: GKS Tychy, Rozwój Katowice, Zagłębie Sosnowiec, Odrę Opole, Wigry Suwałki, by wreszcie znaleźć się w wymarzonej ekstraklasie trenując Koronę Kielce. W swoim CV może pochwalić się pracą z m.in. Arkadiuszem Milikiem. Z wykształcenia nauczyciel wychowania fizycznego, na co dzień zawsze uśmiechnięty, z dowcipem na każdą okazję i rozgadany tata… koszykarza.

Henryk Sobala

wiceprezes stowarzyszenia

Od najmłodszych lat jego marzeniem było zostać piłkarzem i związać swoje życie ze sportem. Udało się! Niegdyś piłkarz Ruchu Radzionków, dzisiaj nauczyciel wychowania fizycznego, trener z licencją UEFA A oraz prezes UKS „Ruchu” Radzionków żyje piłką nożną każdego dnia. Wyspecjalizowany w trenowaniu dzieci i młodzieży, dwukrotnie ze swoimi podopiecznymi zdobywał najwyższe laury sięgając po tytuł Mistrzów Śląska, trener młodzieżowych grup w kadrze śląska. Na co dzień z wielkim spokojem, łagodnością i opanowaniem pełni funkcję wicedyrektora ds. sportu SMS Radzionków. Tata, stawiającej swoje pierwsze kroki w siatkówce, Magdy, lekki pesymista i wielki kibic Juventusu Turyn.

SMS RADZIONKÓW im. Antoniego Piechniczka

TUTAJ SPEŁNIAMY TWOJE MARZENIA

Skip to content